 |
Голоко́ст — систематичне переслідування і масове знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною протягом 1933 — 1945 років. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають і інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували (цигани, масони, безнадійно хворі тощо).
|
У 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим ґрунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці– «арійці» належать до вищої раси, а євреї вважалися Untermenschen - недолюдьми.
У 1939 році німецька армія окупувала Польщу, розв'язавши тим самим Другу світову війну. Легкі перемоги на початку війни дала Гітлеру можливість втілити свої задуми в життя. Він почав знищення єврейського народу. У виявлених після закінчення війни документах зазначено, що остаточною метою Гітлера було повне знищення всіх євреїв у всьому світі. Для виконання цього плану євреї були зігнані в гетто, були організовані трудові, концентраційні табори і табори знищення, в які доставлялися євреї; нездатних трудитися вбивали відразу, решта була приречена на смерть від голоду і хвороб.
За роки війни нацисти знищили близько 6 мільйонів євреїв, з них півтора мільйона дітей, що становило приблизно третину загальної чисельності євреїв в усьому світі в той час. Планомірне знищення євреїв не можна назвати просто актом геноциду, настільки безпрецедентним воно було за масштабами. Це була спроба знищити цілий народ, де б не перебували його представники. Саме тому геноцид єврейського народу в роки війни отримав назву - Голокост (англ. Holocaust - "всеспалення").
Голокост дійсно був, і, зберігаючи пам'ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.
У цей день у школі відбулися виховні заходи спрямовані на морально-етичне виховання учнів, розвиток відчуття патріотизму, гуманності, милосердя та співчуття.
Заступник директора з виховної роботи Гайдучок О.О. та бібліотекар школи Федюк Н.В. підготували та провели разом з учнями 9,10 класів годину роздумів «Біль нашої пам'яті».
Надходить час Добра.
Ніч розбрату минає.
Світанок провістить
Єднання всіх сердець:
«Є брат, і є сестра,
А ворога – немає».
Людина прагне жить
І Пам'ять промовляє:
«Ми тут, ми з Вами,
Ми живі!»


 |